مسئولیت های اجتماعی | بهمن موتور
مسئولیت های اجتماعی

مسئولیت های اجتماعی

سازمان‌ها یکی از اجزای مهم و بنیادین پیکره اجتماعی بشر امروزی هستند و در رسیدن به یک پیکره متعادل و متناسب جهانی، نقش‌ها و وظایفی چند سویه دارند. بنگاه های اقتصادی برای ایفای تعهدات‌ خود در حوزه مسئولیت اجتماعی، ارزش‌های خویش را ابراز و اطمینان حاصل می‌کنند که این تعهدات در سراسر سازمان جاری شوند. به این ترتیب، مسئولیت‌پذیری اجتماعی برای آنان مزایای دوجانبه‌ای خواهد داشت؛ به طوری که هم سازمان از رویکرد اخلاقی‌تر و منسجم‌تری نفع می‌برد و هم جامعه نظر و برداشت بهتری از عملکرد و نقاط قوت سازمان خواهد داشت. گروه بهمن همواره طی اقدامات انسان دوستانه ضمن آن که به سود، رشد و بقای خود می‌اندیشد، به سلامت و منافع جوامع، محیط‌ زیست و اصلیت خود که برگرفته از نقش و جایگاه اجتماعی آنهاست، توجه دارد تا شرایط بسیار مناسبی برای حرکت جامعه به سمت توسعه ایجاد شود. این خودروساز خصوصی علیرغم وجود تحریم ها، تورم و هزاران مشکل دیگر اقتصادی هیچگاه از کمک به همنوعان خود دست نکشیده و در راستاي مسئوليت هاي اجتماعي خود، طرح های حمایتی ذیل را انجام داده است:
تیم بسکتبال بانوان گروه بهمن
گروه بهمن در راستای ارتقاء جایگاه بانوان در کشور، حامی تیم بسکتبال بانوان در سوپر لیگ این رشته می باشد. این حمایت همه جانبه سبب شد تا "دختران بهمن" قهرمانی در دو دوره متوالی در لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور، مقام نخست سوپر جام و مقام نخست تیم امید باشگاه های تهران را در کارنامه افتخارات خود داشته باشد. علاوه بر مقام آوری در داخل کشور، دختران بهمن در خارج از کشور نیز خوش درخشیده اند و حضوری پر رنگ داشته اند و در سال 98 موفق به کسب نایب قهرمانی مسابقات غرب آسیا شدند که در بین تیم های بانوان، پرافتخارترین تیم بسکتبال کشوری محسوب می شوند.


تهیه بسته معیشتی و اقلام بهداشتی
تعدادی از خانواده ها با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنند و تعدادی دیگر نیز مشاغل خود را از دست داده و در شرایط معیشتی خوبی قرار ندارند، به همین جهت بهمن در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود و ضرورت کمک به افراد کم توان که با شیوع ویروس کرونا دچار آسیب اقتصادی شده اند، بسته معیشتی و اقلام بهداشتی تهیه و جهت توزیع به سازمان بهزیستی استان سیستان و بلوچستان ارسال کرد تا مرهمی بر رنج های ناشی از ویروس کرونا در این منطقه باشد. همچنین همیشه با نهادها و سازمان هایی که در این امر فعالیت دارند، مشارکت داشته است.


ارسال کمک های غیر نقدی به مناطق سیل زده
گروه بهمن در دو دوره در سال های 97 و 98 در راستای کمک به هموطنان مناطق سیل زده، محموله کمک های غیرنقدی خود را به استان های فارس، لرستان و سیستان و بلوچستان که در پی جاری شدن سیل به برخی شهرها آسیب وارد شد، ارسال کرد. کمک های غیرنقدی شامل آب معدنی، پتو، پوشاک، کنسروجات، اقلام بهداشتی و... بود که طی اقدامی انسان دوستانه و توجه به مبحث مسئولیت‌های اجتماعی ارسال شد.

هنرستان دخترانه گروه بهمن
گروه بهمن در راستای ارتقاء جایگاه بانوان در کشور، حامی هنرستان دخترانه با نام "شهدای گروه بهمن" در شهر کرج می باشد.

حمایت از موسسه محک
بیمارستان «محک» به عنوان تنها بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان اطفال در ایران دارای یکی از مجهزترین آزمایشگاه‌های تخصصی مولکولی است. در سال 96 یکی از اهداف این موسسه، راه اندازی مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز با تعداد اولیه 5 هزار نمونه بود. گروه بهمن در راستای مسئولیت اجتماعی و امضای تفاهمنامه با مؤسسه خیریه «محک»، هزینه آزمایش HLA Typing برای 5 هزار نمونه جهت ایجاد مرکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز را با تمرکز بر درمان سرطان اطفال از طریق اختصاص مبلغی ثابت از فروش خودروهایش تأمین کرد. براساس این تفاهم‌نامه تلاش شد تا یکی از مراکز اهداکنندگان سلول‌های بنیادی خون‌ساز ایران در محک شکل گیرد و امکان استفاده رایگان برای نیازمندان به پیوند فراهم شود تا علاوه بر دریافت‌کنندگان، اهداکنندگان نیز بتوانند با مشارکت ارزشمند خود، نوع جدیدی از اندیشه والای کمک به همنوع را تجربه کنند.

تیم روبوکاپ مدرسه حلی 5
گروه بهمن در سال 96 حامی تیم روباتیک مدرسه حلی 5 بود. این تیم  با حمایت " گروه بهمن " در مسابقات جهانی ربوکاپ 2017 ژاپن با نتيجه درخشان موفق به اخذ رتبه‌هاي اول و دوم شد و توانست در بخش گروهی مقام نخست و در بخش رقابت های انفرادی ربات ها نیز مقام دوم این مسابقات را به خود اختصاص دهد. همچنین موفق به کسب جایزه بهترین ارائه نیز شد.

فعالیت ها در راستای مسئولیت های اجتماعی در گروه بهمن به عنوان یک بخش مهم از فعالیت ها در نظر گرفته شده و همواره در این زمینه سعی در بهترین کمک رسانی به افراد نیازمند و فعالیت هنری و فرهنگی داشته و دارد.